راهنمای نصب کولرگازی

راهنمای نصب کولرگازی

 

آموزش و راهنمایی نصب و خدمات کولرگازی برای نصاب و مصرف کننده

 

در این صفحه سایت کولرگازی به بیان مطالبی در مورد نصب و خدمات کولرهای گازی می پردازیم و شما را با حقوق خود آشنا می کنیم...

اقدامات مشتری :

ابتدا قبل از خرید دستگاه با یک مشاور مشورت کنید و یا در همین سایت به مطالعه مطالب و قیمت ها بپردازید.

حال کولرگازی خود را خریداری نمودید و به محل نصب در منزل یا محل کار خود انتقال داده اید و می خواهید نصب کنید.

ابتدا فضاهای پیشنهادی خود و اطرافیان را بررسی کرده و آنچه که به ذهنتان می رسد را یادداشت نمایید و سپس با شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش مارکی که دستگاه آن را خریداری کرده اید تماس بگیرید.

اطلاعات فضای خود را تلفنی در اختیار واحد نصب بزارید و از آنها راهنمایی قبل از نصب بخواهید.

واحد خدمات شرکت پس از دریافت اطلاعات ملک شما، نکاتی را به شما خواهد گفت و آن نکات این است :

نام و مشخصات کامل مشتری، تعداد و ظرفیت و مدل دستگاه، ساعت مراجعه نصاب، شماره سریال کارت گارانتی، و آیا برقکاری انجام شده است؟

مشاور خدمات قبل از اعزام نصاب راهنمایی های لازم در مورد نوع کابل برق و آمپر فیوز به شما خواهد داد و به شما نصب محافظ برق برای جلوگیری از نوسانات برق را توصیه خواهد کرد و تا زمانی که برقکاری توسط شما انجام نشود نصاب کولر مراجعه نخواهد کرد.

اگر نیاز به برقکار داشتید از موسسه های خدمات فنی محل خود کمک بگیرید و یا با ما تماس بگیرید.

پس از انجام برقکاری و مراجعه نصاب، محل مورد نظر را به ایشان نشان داده و موارد مربوط به تاسیسات ساختمان را توضیح دهید چرا که فقط شما از آن ساختمان آگاهی دارید و سپس نظر نصاب را پرسیده و مشورت نمایید و با حفظ آرامش خود به نصاب انرژی لازم برای اجرای یک کار پر بازده و تمیز را منتقل کنید.

هرگز از نصاب کاری خارج از استاندارد شرکت نخواهید و رعایت اصول فنی را طلب کنید

اقدامات نصاب :

یک نصاب خوب وقتی برگه نصب را از واحد خدمات شرکت دریافت می کند ابتدا با مشتری تماس گرفته و مشخصات ایشان را با فاکتور نصب مطابقت داده و زمانی را برای انجام کار با مشتری هماهنگ می کند.

هرگز در زمان مراجعه به منزل مشتری ای که به ایشان قول داده اید و هماهنگی کرده اید به کار دیگری نروید و بد قولی نکنید چرا که بدقولی برابر است با بی اعتمادی

حال محل نصب یونیت خارجی (کندانسور) را بررسی کرده و سپس محل نصب پانل داخلی را بازدید کرده و پس از مشورت با مشتری و رعایت خواسته های معقول و فنی ایشان اقدام به نصب نمایید.

پانل داخلی اگر از نوع دیواری باشد برای آپارتمانهایی که ارتفاع کف تا زیر سقف آنها 270 سانتی متر باشد می بایست زیر پانل در ارتفاع 220 تا 230 سانتی متری نصب شود ولی در موارد خاص نصاب با اطلاعات فنی خود تصمیم بگیرد و اقدام به تغییر در ارتفاع تعیین شده کند.

پانل دیواری در جایی بهتر است نصب شود که مسیر تخلیه آب شلنگ درین دستگاه دارای شیب مناسب برای تخلیه آب باشد از جمله نزدیک به سرویس حمام و توآلت، آشپزخانه و یا بالکن و پنجره ها

پانل بهتر است در قیمت میانی دیواری (آکس دیوار) نصب شده تا توزیع هوا و انتقال سرما به طور یکسان در فضا انجام شود.

محل نصب کندانسور یا یونیت خارجی می بایست در فضاهایی مانند بالکن، پشت بام، حیاط نصب شود که امکان سرویس و تعمیرات در آینده بی مشکل باشد. و اگر این امکان نبود بروی دیوار زیر پنجره ها امکان نصب هست ولی همیشه دقت کنید جوری کندانسور را نصب کنید که مشکلی در خدمات دهی بعدی نداشته باشید. و همین طور خطرات ناشی از قرارگیری کندانسور که سنگین هم هست در ارتفاع وجود دارد لذا نکات ایمنی و فنی باهم رعایت شود.

سپس لوله کشی مسی بین دو یونیت داخلی و خارجی را طوری انجام دهید که ترجیحا" در آینده قابل تعویض و یا جابجایی باشد و علاوه بر رعایت نکات فنی مانند ارتفاع مجاز لوله کشی و خم ها، حداکثر طول لوله کشی و ... از زیبایی ظاهری هم برخوردار باشد. همچنین با پیشنهاد شما به مشتری در قسمت هایی می توان لوله ها در داکت پلاستیکی سفید رنگ قرار داد.

جدول لوله کشی ها و سایز لوله و کابل ها در دفترچه هر دستگاه که در کارتن پانل است موجود بوده و حتی سازنده کولر میزان شارژ گاز اضافه را با توجه به طول لول کشی مشخص کرده است.

قبل از نصب حتما" بروشور نصب دستگاه را مطالعه نموده و سعی نکنید هر چیزی را تجربی انجام دهید چرا که عمده نصاب ها به دلیل عدم مطالعه بروشور هر دستگاه و نداشتن اطلاعات کافی کار را به نحو احسن انجام نمی دهند.

مثلا" نصاب ممکن است نداند گاز دستگاه 22 یا 410 است و اقدام به شارژ گاز نماید!!!

البته شیر سوزنی دستگاه با گاز 22 با دستگاه با گاز 410 فرق دارد.

با کنار گذاشتن غرور کاذب و مطالعه بروشور دستگاه و همین طور پلاک روی بدنه دستگاه اقدامات بهتری انجام دهید.

حال پانل داخلی و یونیت خارجی نصب شده و لوله کشی ها انجام و اتصالات بسته شده است به سراغ کابل فرمان یا کابل ارتباطی بین دو یونیت رفته و به ترتیب رنگ یا شماره به دستگاه وصل می کنیم.

توجه داشته باشید در طول مسیر از کابل های دو تکه استفاده نکنید حتی اگر مشتری خواست و همیشه کابل یک تکه و بدون نقص را به دستگاه وصل نمایید.

مرحله بعد وصل کابل برق اصلی و فیوز به دستگاه است و سپس با پمپ وکیوم هوای داخل لوله های مسی را خارج کرده و گاز را اندکی باز کرده و تست نشتی گاز را انجام داده که معمولا" نصاب ها با یک تکه ابر و کف صابون که روی لوله و اتصالات ریخته متوجه شده نشتی وجود دارد یا نه و در پایان گاز را کامل باز کرده و دستگاه را روی دمای 18 درجه و حالت سرمایش روشن کرده و با گیج فشار گاز را بررسی کرده و به طور مثال برای اسپلیت با گاز 22، فشار را روی 60 تا 65 پی اس آی تنظیم نمایید.

سرمایش دستگاه و عملکرد آن را کامل بررسی کرده و مطمئن شوید دستگاه کاملا" سالم است تا آماده تحویل به مشتری شود.

محیط کار خود را شلوغ نکنید و ابزارها را پخش و پلا نکنید. حال ضمن جمع آوری ابزارهای خود بزارید دستگاه کار کند تا اگر مشکلی است تا شما آنجا هستید بروز کند.

بعد از اینکه مطمئن شدید دستگاه به خوبی کار می کند آن را تحویل مشتری داده و به ایشان طرز کار با کنترل و آموزش سرویس فیلتر ها را داده و نکات فنی و زمان سرویس دوره ای را به اطلاع شان برسانید.

و در آخر فاکتور نصب و خدمات را به دقت پر نموده و مواردی که نیاز به گرفتن هزینه داشته را وارد و درج تاریخ و امضا کرده و تحویل مشتری دهید و از ایشان بخواهید هر زمان دستگاه مشکل داشت به شرکت تماس بگیرد و نه شما!!!

دشوارترین قدم ، همان قدم اول است

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

اجرت نصب رایگان : شامل انجام لوله کشی بین کندانسور و پانل داخلی و اجرای کابل فرمان ارتباطی بین یونیت ها ( نه کابل برق اصلی) راه اندازی و وکیوم و شارژ گاز در صورت نیاز و آموزش مشتری+ سوراخکاری تا طول 30 سانت رایگان و بیش از آن توافقی+حمل دستگاه تا محل نصب به عهده خریدار است+نصب پایه کندانسور جداگانه محاسبه می شود مانند برقکاری که به عهده خریدار است.

تحویل دستگاه (کرایه حمل از انبار تا محل نصب ) با خریدار می باشد.

نكاتي كه بايد دارندگان كولرهاي گازي از آن اطلاع داشته باشند:

· يك كولرگازي قطعا" براي مكاني بسته توليد شده است يعني بايد استفاده كننده پنجره و يا درب منزل را خود را باز نگذارد چون سرماي توليد شده توسط دستگاه به هدر مي رود و در نتيجه دستگاه بايد بيشتر كار كند و هرگز ترموستات دستگاه اتومات عمل نمي كند و مصرف برق شما افزايش خواهد داشت و موجب نا رضايتي شما گرديده و دليلش آنست كه وقتي در باز باشد و سرما بيرون برود كمپرسور يكسره كار مي كند و برق مصرف كرده و همچنین دستگاه آسيب مي بيند. هميشه در يك محيط بسته ترموستات كولر عمل كرده و فرمان اتومات مي دهد. عمدتا" ساكنان منازل اين مورد را رعايت كرده ولي مشتریان بخش تجاری بنا به دلايلي رعايت نكرده و بايستي دنبال چاره باشند تا خود راحت تر باشند که برای این منظور می توان از پرده هوا استفاده کرد. لازم به ذكر است كه شركت ها وقتي ببينندكه مصرف كننده موارد بالا را رعايت نكرده يا نمي كند از ارائه خدمات گارانتي خودداري كرده چرا كه آنها دوست ندارند ضرر شما را بدهند و آن ضرر احتمالا" سوختن كمپرسور دستگاه خواهد بود.

· در زمستان دارندگان دستگاهي دو كاره كه قابليت توليد سرمايش و گرمايش را با هم دارد بهتر است كه در ريموت كنترل خود را در دماي ۲۲ تا ۲۵ درجه تنظيم كنند.در تابستان بهتر است كه درجه كولر خود را بين ۲۰تا ۲۲ درجه تنظيم كنيد تا بهترين عملكرد دستگاه را مشاهده كرده و لذت برده و طول عمر دستگاه در دماي ۲۲درجه افزايش خواهد كرد چرا كه اتوماتيك عمل مي كند و همچنين اين دماي مورد نياز بدن انسان در تابستان خواهد بود.

· قبل از تماس با تعميركار حتما" به راهنماي دستگاه مراجعه كنيد و موارد ذکرشده در کاتالوگ فنی را بررسي كنيد. سعي كنيد تنظيمات ريموت كنترل را به هم نزنيد.

· شما ابتدا هر ماه بايد فيلترهاي پانل داخلي دستگاه خود را درآورده و بشوييد و پس از خشك شدن مجدد قرار دهيد.اين كار كمك مي كند كه از قدرت پرتاب باد كولر كم نشود و سرمايش مطلوبي را بدهد. همچنين واحد بيروني ( كندانسور- كمپرسور ) و اواپراتور پانل داخلي را بايد سرويسكار شركت هر ساله تميز كند و سالي يك بار گاز دستگاه و عملكرد آن بررسي شود. اين كار خيلي ضروري است (اجباری) و هرگز به خاطر هزينه آن كوتاهي نكنيد چرا كه خودتان ناراضي خواهيد بود. لازم است كه بدانيد يك كولرگازي نياز به سرويس و نگه داري دارد يك بخش آن مربوط به مصرف كننده و بخش ديگر توسط تعميركارو سرويسكار شركت بايد انجام شود.

· زمان پاسخگویی واحد خدمات پس از فروش به مشتری یا خریدار حداکثر 48 ساعت پس از تماس تلفنی یا درخواست کتبی ( روش مناسب برای شرکت ها ) می باشد لذا ممکن است بین 1 تا 48 ساعت این کار انجام شود اما بیش از آن نخواهد بود.

· هزینه ایاب ذهاب برای هربار سرویس و خدمات از مشتری توسط سرویسکار دریافت می شود.

· قطعات ظاهری یا بدنه دستگاه شامل ضمانت نمی گردد و فقط قطعات فنی مانند کمپرسور و فن و مدارالکترونیک شامل ضمانت می باشند.

· شارژ گاز دستگاه یکبار در مدت ضمانت رایگان انجام می شود اگر نیاز باشد و مربوط به خرابی دستگاه باشد چون گاز بی دلیل خارج نمی شود مگر اینکه بعد از یکسال مقدار کمی از آن خارج شود که آن هم شامل سرویس سالانه می شود.

· بدون هماهنگی با واحد خدمات لطفا دست به دستگاه نزنید.

· بدون هماهنگی با واحد فروش لطفا کارشناسی ظرفیت ننمایید و بگذارید شرکت پیشنهاد مدل و ظرفیت نماید.

· برقکاری ( برق اصلی یا تغذیه ) می بایست توسط خریدار انجام شود و مسئولیتی برای شرکت نخواهد داشت.

· حمل دستگاه تا محل نصب توسط خریدار می بایست صورت گیرد و تهیه نردبان یا بالابر به عهده مشتری است.

· پاسخگویی فقط در ساعات اداری (8 صبح تا 6 عصر) انجام می شود.

· ظرفیت های پیشنهادی برای یک محیط خانگی با شرایط مطلوب ساختمانی (رعایت مبحث 19): اسپلیت دیواری 9000 بی تی یو مناسب برای 10-15 متر مربع + اسپلیت دیواری 12000 بی تی یو مناسب برای 20-30 متر مربع+ اسپلیت دیواری 18000 بی تی یو مناسب برای 40-45 متر مربع+ اسپلیت دیواری 24000 بی تی یو مناسب برای 60-50 متر مربع+ اسپلیت دیواری 30000 بی تی یو مناسب برای 60-80 متر مربع+ اسپلیت دیواری 36000 بی تی یو مناسب برای 80-90 متر مربع

· توصیه می شود برای کندانسور یا همان یونیت بیرونی سایبان نصب شود.

· شرکت فقط به مشتریانی که کارت گارانتی دارند مجاز به سرویس دهی رایگان می باشد.

· سرویس سالانه (شستشو پانل داخلی و خارجی به همراه شارژ گاز تکمیلی) اجباری می باشد.